Spotrebný úver

Ak ste sa dostali do neočakávaných životných situácii a jediná cesta z problémov von je pôžička, môžete sa obrátiť na banky resp. nebankovky a požiadať o spotrebný úver. Ten môže mať viacero tvarov.

Typy spotrebných úverov

Spotrebný úver sa dá zvoliť vo viacerých variantoch, väčšinou v týchto troch.

Pôžička – Jedná sa o bezúčelovú pôžičku bez ručenia., kde banka neskúma cieľ použitia finančných prostriedkov. Použiť ju môžete na kúpu nového auta, nábytku, vybavenia domu či bytu, financovanie dovolenky, zakúpenie elektroniky a pod. Poskytovateľ pôžičky presunie požadovanú čiastku peňazí na Váš osobný účet.

Kreditná karta – Jedná sa o kartu, ktorou môžete platiť peniazmi, ktoré prakticky nie sú Vaše. Väčšina bánk ju poskytuje ako bonus. Väčšinou sú pôžičky z kreditnej karty bezúročné, ak ich dokážete vrátiť do stanoveného času. Ak nie, budú Vám pripočítané úroky.

Povolené prečerpanie – jedná sa prakticky o debet. Je súčasťou väčšiny osobných účtov. Bezúročné prečerpanie záleží od konkrétnej banky a vašej bonity. Čím je vaša bonita vyššia tým väčšie prečerpanie máte k dispozícii.

Úver si porovnajte

Ak ste pevne rozhodnutý, že bez spotrebného úveru to nepôjde máme zlatú radu. Porovnávať. Zistite si, kde dostanete najvýhodnejšie úroky. To ale nestačí, zisťujte aj celkovú mieru nákladov RPMN. Častokrát sa v reklame objavujú nereálne nízke úroky, ktoré v konečnom dôsledku preplatíte cez ďalšie poplatky, preto buďte ostražitý a rozvážny.

Ideálne je však vždy spotrebnému úveru predísť sporením. Pri sporení nemusí platiť žiadne úroky, preto je to najvýhodnejšia forma ako sa pripraviť na neočakávané výdavky spojené s bežným životom.

Viac info na tomto webe: https://www.pozicky123.sk/

Výhody pôžičiek od nebankoviek

Máte problémy s peniazmi a banka, rodina či kamaráti vám už nepožičajú? To že si požičiate od nebankovky, neznamená, že si musíte požičať nevýhodne. V dnešnej dobe máte možnosť si pôžičky od nebankoviek porovnať a zvoliť si tú najvýhodnejšiu.

Banky majú zvyčajne o niečo výhodnejšie podmienky pôžičky. Na druhej strane možnosť získať pôžičku z banky môže byť komplikované, alebo nemožné. Banky dôsledne sledujú finančnú spoľahlivosť a vašu bonitu. Na zamietnutie bankovej pôžičky stačí, ak ste sa oneskorili so splátkou. Nebankové spoločnosti až tak dôsledne nesledujú bonitu klienta, čo znamená, že získať pôžičku od nebankovky je oveľa jednoduchšie. Nebanková pôžička je tak riešením pre všetkých, čo potrebujú pôžičku a nikto im nechce požičať.

Je potrebné si overiť aj nebankovku Cetelem pôžičky (http://www.pozicky123.sk/cetelem-pozicka/), od ktorej si chcete peniaze požičať, aby ste nenaleteli podvodníkom. Neseriózne firmy môžu mať rôzne skryté poplatky, a výška splátky tak môže byť oveľa vyššia, alebo naopak budete musieť platiť rôzne dodatočné skryté náklady ako napríklad poplatok za odhad vášho majetku. Nebezpečnou formou sú tiež tzv. americké hypotéky. Tie vám požičajú za nízky úrok, ale ak sa oneskoríte čo i len z jednou splátkou, tak vám naskočí veľmi vysoké penále.

Dôležité je tiež sledovať, či má spoločnosť ktorá poskytuje pôžičky riadne povolenie od Národnej banky. Tá uverejňuje zoznam všetkých spoločností, ktoré majú oprávnenie poskytovať pôžičky a úvery